Aluminium w Architekturze
stolarka aluminiowa Stobrawa
Menu Zamknij

Drzwi ppoż antywłamaniowe, dźwiękoizolacyjne

rpop

Drzwi wewnętrzne wejściowe do mieszkania

Drzwi wejściowe do mieszkania powinny gwarantować wysoki poziom komfortu użytkowania, pięknie się prezentować i skutecznie zabezpieczać zarówno przez włamaniem jak i pożarem. W ofercie Stobrawa dostępne są drzwi dźwiękoizolacyjne na poziomie do Rw=42dB, antywłamaniowe w klasie do Rc3, przeciwpożarowe w klasie EI30, a także dymoszczelne. Komfortowe drzwi akustyczne, które skutecznie tłumią odgłosy dobiegające do wnętrza mieszkania zaczynają się od dzwiękoizolacyjności na poziomie Rw=30dB.

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania?

Drzwi są wizytówką mieszkania. Efektownie wyglądające drzwi będą cieszyć oko długo po ich zamontowaniu. Drzwi wejściowe serii Rico, Magnate, Noble i Gala wyróżnia zarówno nowoczesny jak i klasyczny wygląd, dzięki czemu drzwi wpasują się w każde wnętrze. Za sprawą dodatkowych akcesoriów, takich jak klamki, osłonki na zawiasy a także intarsje, poszerzenie opasek i najważniejsze - dobór koloru - nadamy drzwiom indywidualny charakter i dopasujemy je do aranżacji mieszkania. Warto dodać, że drzwi wewnątrzklatkowe z oferty Stobrawa poza wyjątkowym wyglądem posiadają specjalne parametry techniczne chroniące mieszkania przed włamaniem, pożarem i hałasem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do mieszkania?

Do mieszkania w budynkach wielorodzinnych zaleca się montowanie drzwi wewnętrznych wejściowych pełnych (bez przeszkleń) i otwieranych do wewnątrz. Drzwi wewnątrzklatkowe powinny charakteryzować się dźwiękoszczelnością. Dźwiękoszczelność lub dźwiękoizolacyjność oznacza się współczynnikiem Rw. W naszej ofercie znajda Państwo drzwi o podwyższonym współczynniku przenikania hałasu na poziomie Rw=42 dB co stanowi już duże zabezpieczenie przed dźwiekami pochodzącymi z klatki schodowej. Kolejna cecha dobrych drzwi wejściowych to antywłamaniowość. Drzwi serii Magnate czy Noble klasy Rc3 skutecznie chronią przed próbą włamania. Równie ważną rolę spełnia w drzwiach ich odporność na ogień i dymoszczelność. Wielu inwestorów bierze ten czynnik pod uwagę kupując drzwi do budynków wielorodzinnych, choć stosowanie drzwi wewnętrznych wejściowych przeciwpożarowych nie zawsze jest wymogiem. W naszej ofercie drzwi serii Magnate mają najwyższy stopień ochrony pod każdym wymienionym względem. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertż na drzwi wejściowe antywłamaniowe, dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe.